tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر اهواز:
حسین زیدوندی با اشاره به اهمیت محیط زیست و نیاز توجه و رفع عوامل آلوده کننده در این خصوص، اظهار کرد: متاسفانه تا به امروز آنگونه که باید به محیط زیست و آلودگی ناشی از دفع غیر اصولی پسماند در کلانشهر اهواز توجه نشده و راهکارهای اساسی انجام نگرفته است.

حسین زیدوندی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر اهواز با اشاره به اهمیت محیط زیست و نیاز توجه و رفع عوامل آلوده کننده در این خصوص، اظهار کرد: متاسفانه تا به امروز آنگونه که باید به محیط زیست و آلودگی ناشی از دفع غیر اصولی پسماند در کلانشهر اهواز توجه نشده و راهکارهای اساسی انجام نگرفته است.

وی افزود: جای سوال است که علیرغم هزینه ها در شهرداری کلانشهر اهواز چرا تا کنون یک سلول دفن استاندارد زباله ایجاد نشده است تا شاهد ورود شیرابه ها به آب های زیرزمینی نباشیم.

زیدوندی از خطر غیر استاندارد شدن آبهای زیرزمینی به واسطه شیرابه‌ها خبر داد و عنوان کرد: هر یک لیتر از شیرابه ای که به آب های زیرزمینی ورود کند نزدیک به ١٠ هزار لیتر آب زیرزمینی را غیراستاندارد می کند و این یک فاجعه بسیار بزرگ است.

این کارشناس مسائل شهری با اشاره به سایت صفیره و سوزاندن غیر اصولی پسماند گفت: با سوزاندن زباله ها در این محل تمام محیط زیست شهر را محاصره می کنیم، آلودگی هوا، آبهای زیر زمینی و در پی آن مسمومیت و به شماره افتادن نفس های مردم این شهر است.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر اهوا بیان کرد: همه موارد مذکور و چالشهای زیست محیطی اهواز نشان از این است که در راستای حفظ محیط زیست و دفع اصولی پسماند هیچگونه اقدام اساسی نشده است.

زیدوندی اظهار داشت: ایجاد یک سلول استاندارد و کارخانه پردازش و تفکیک زباله نباید برای شهرداری کلانشهر اهواز آنقدر سخت باشد که به آن ورود نکند.

وی بیان کرد: در دیگر شهرهای مدرن جهان و کشور از سوخت زباله ها با مشارکت بخش خصوصی برق تولید می کنند و در این چرخه زباله به صورت استاندارد سوزانده می شود و ماحصل آن برق می باشد و این یعنی بازگشت سرمایه و بهترین راهکار است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar tl_sar
آخرین اخبار