tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تحریم‌ها موجب خودکفایی بسیار بالایی در تولید تجهیزات دفاعی شده و این خودکفایی‌ها و تولیدات در سال جاری تقویت خواهد شد.

همای پرس؛

فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: با توکل بر خداوند سبحان بر مشکلات اقتصادی امروز کشور هم فائق خواهیم آمد و این آخرین مکر پوشالی دشمن که تحریم اقتصادی است را پشت سر خواهیم گذاشت و با عمل به تدابیر ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای از این گردنه نیز عبور خواهیم کرد.

به نقل از فرارو و به گزارش روابط عمومی سپاه، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در بازدید و سرکشی عملیاتی و رزمی از پایگاه دریایی امامت در جاسک با اشاره به نامگذاری شعار سال۱۴۰۰ از طرف مقام معظم رهبری به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها»، حفظ امنیت آب های سرزمینی و فرا سرزمینی، جلوگیری از صید ترال و قاچاق کالا و سوخت را از راه‌های تحقق توسعه تولید دانست و گفت: تلاش خواهیم کرد با کمک بسیج دریایی مردم پایه و استمرار امنیت پایدار، زمینه صید و صیادی را برای صیادان شریف بومی در مناطق دریایی هموار و برای حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی، به شدت از قاچاق کالا و صید ترال جلوگیری نماییم.

وی تصریح کرد: با توجه به پیام اخیر فرمانده محترم کل سپاه به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر همراه بودن با مردم برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و رونق تولید حداکثری، آمادگی کامل خود و همرزمان دریادل را برای تحقق آن اعلام می‌کنیم و مفتخریم که خود را خادم این مردم شریف می‌دانیم. ما اعضای یک خانواده هستیم و برای عزت و زندگی شرافت مندانه مردم حاضریم جان‌مان را تقدیم کنیم. با توکل بر خداوند سبحان بر مشکلات اقتصادی امروز کشور هم فائق خواهیم آمد و این آخرین مکر پوشالی دشمن که تحریم اقتصادی است را پشت سر خواهیم گذاشت و با عمل به تدابیر ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای از این گردنه نیز عبور خواهیم کرد.

وی با تاکید بر وجود روحیه استکباری و زورگویی در همه دولتمردان آمریکایی اظهار کرد: آمریکایی‌ها هرگز دوست ندارند امنیت پایدار، ثبات و رشد اقتصادی، رشد علمی و عزت بین المللی ما را ببیند؛ آنها ناجوانمردانه و جنایتکارانه سردار عزیز و دانشمند شریف ما را ترور و شهید کنند؛ مردم باید هوشیار باشند.

سردار تنگسیری خاطر نشان کرد: در گام دوم انقلاب باید همه گوش به فرمان نایب امام زمان(عج) رهبر عزیزمان باشیم و به آنچه او می فرماید عمل کنیم؛ خیر دنیا و آخرت ما در این است. همانگونه که ایشان فرمودند، یکدیگر را تواصی به حق و تواصی به صبر کنیم؛ این وعده خداست اگر انسان‌ها اهل تواصی به حق و تواصی به صبر شدند دچار خسران نمی‌شوند، ضرر و زیان نمی‌بینند و رشد و تعالی پیدا می‌کنند؛ آن وقت جامعه هم به تبع آن رشد می‌کند و به سعادت می‌رسد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تحریم‌ها موجب خودکفایی بسیار بالایی در تولید تجهیزات دفاعی شده و این خودکفایی‌ها و تولیدات در سال جاری تقویت خواهد شد.

دریادار تنگسیری همچنین به خدمات نیروی دریایی سپاه در ساخت بیمارستان‌ها، درمانگاه‌های تخصصی، اسکله‌های صیادی، موج شکن‌ها،حوضچه‌های شناوری، مدارس،خانه‌های عالم و مددجویان، جاده سازی‌ها و آبرسانی‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در مناطق محروم و تشکیل بسیج دریایی مردم پایه برای ایجاد اشتغال اشاره کرد و افزود: در سال جاری نیز با همت و تلاش شبانه روزی هم‌رزمان جهادی و انقلابی‌مان حجم این فعالیت‌های خدماتی افزایش یافته و با توجه به لبیک فرمانده محترم سپاه محضر رهبر عزیزمان، با جهش پرشتاب ادامه و عملیاتی خواهد شد.

دریادار تنگسیری با مثبت ارزیابی کردن وضعیت آمادگی رزم در بازدید امروز خود، تاکید کرد: رزمندگان تا حد توان باید سطح آمادگی رزمی و عملیاتی خود را با ایمان و توکل به خداوند متعال حفظ و تقویت نمایند و در مسیر قوی شدن لحظه‌ای درنگ نکنند و همیشه بیدار و هوشیار و برای دفاع همه جانبه از میهن اسلامی در آمادگی کامل بسر ببرند.

در ادامه این بازدید سردار تنگسیری با حضور در جمع صیادان روستای بحل شهرستان جاسک به مشکلات بیان شده آنها توجه و اظهار امیدواری کرد در نیمه اول امسال موارد خواسته شده برطرف شود و در این خصوص ، مهندسی نیروی دریایی سپاه متعهد شد جاده این روستا را آسفالت و یک واحد برج نور روشنایی در ایستگاه شناورهای مردمی ایجاد کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در جمع صیادان روستای بحل گفت: متفخریم که خادم مردم هستیم، جنس ما از مردم هست و برای حل مشکلات مردم به آب و آتش می زنیم؛ ما امروز با کمک مردم عزیز و جوانان دریادل بسیجی برای تحقق کامل فرمان حکیمانه و عالمانه امام خامنه‌ای عزیز که هم در پیام نوروزی و هم در سخنرانی ابتدای سال جدید تاکید فرمودند، کمر همت ببندیم.


منبع: فرارو
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar tl_sar
آخرین اخبار