tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس:
نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان‌دستور خود گفت: یکی از نشانه‌های اعتماد مردم مشارکت آنها در انتخابات است. متاسفانه عملکرد مجلس دهم و دولت در ۷ سال گذشته که ناشی از بدقولی و عدم وفای به عهد بوده صدمه بزرگی به سرمایه اعتماد کشور زده است.

هماپرس؛

به نقل از اعتمادآنلاین|نماینده تهران در مجلس گفت: متاسفانه عملکرد مجلس دهم و دولت در ۷ سال گذشته که ناشی از بدقولی و عدم وفای به عهد بوده صدمه بزرگی به سرمایه اعتماد کشور زده است.

سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۶ شهریورماه) در نطق میان‌دستور خود گفت: مهمترین سرمایه جمهوری اسلامی نفت و گاز نیست؛ بلکه سرمایه اصلی مردم شریف ایران است.

وی افزود: اهمیت مقابله با توطئه‌های خانمان برانداز در قالب‌هایی مانند سند ۲۰۳۰ و فعالیت‌های مخربی که با سوء‌استفاده از فضای مجازی صورت می‌گیرد روشن می‌شود که در این مورد رئیس شورای عالی فضای مجازی باید جوابگو باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از نشانه‌های اعتماد مردم مشارکت آنها در انتخابات است. متاسفانه عملکرد مجلس دهم و دولت در ۷ سال گذشته که ناشی از بدقولی و عدم وفای به عهد بوده صدمه بزرگی به سرمایه اعتماد کشور زده و سطح مشارکت عمومی را به نازل‌ترین حد خود رسانده است.

میرسلیم گفت: با لطف خدا و با نزولات آسمانی در بهار نعمات زیادی نصیب ما شده که اگر به برداشت درست و توزیع مناسب و مصرف بهینه توجه کنیم و جلوی اتلاف و اسراف را بگیریم تقریبا در مورد کالاهای اساسی به خودکفایی نزدیک می‌شویم و بیمی از شرارت آمریکا و سرسپردگانش نخواهیم داشت.

وی افزود: از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست می‌کنم نتیجه نظارت و ارزیابی خود را درباره اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به اطلاع مجلس شورای اسلامی برساند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ‌ورود به فرایندهایی مانند استیضاح و اثبات بی‌کفایتی بیش از سه ماه وقت ارزشمند مجلس شورای اسلامی را گرفته و ما را درگیر حواشی می‌کند و از کارهای اصلی بازمی‌دارد ضمن اینکه آب به آسیاب دشمنان‌مان می‌ریزد ولی این امر نمی‌تواند عملکرد رئیس مجلس را در معطل گذاردن سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور توجیه کند. ضمن آنکه بیش از یک ماه است که پاسخ کمیسیون اصل نود را در این باره نداده‌اند و جرم است.

میرسلیم گفت:‌ امروزه بی‌رحمانه‌ترین مالیات غیرمستقیم بر مردم تحمیل شده و سنگین‌ترین فشار را به سه دهک اول یعنی گروه‌های کمتر برخوردار وارد می‌آورد؛ ‌این مالیات ظالمانه ناشی از سقوط ارزش پول ملی است که فقط در سه سال گذشته یک دهم شده است و کمر محرومان را شکسته و آنها را به فلاکت کشانده است؛ دولت برای جبران کسری بودجه مزمن روش‌های ناشایستی را که از همه ساده‌تر ولی برای مردم فشار بیشتری داشته است انتخاب کرده وآن افزایش نقدینگی وبا خلق پول بدون پشتوانه از جمله چاپ اسکناس است.

وی در پایان گفت: ‌با پوزش فراوان از محضر مقام معظم رهبری از ایشان استدعا بلکه التماس می‌کنم که دیگر به درخواست‌های این دولت برای استفاده از صندوق ذخیره ارزی جواب مثبت ندهند زیرا اصل آن منجر به افزایش نقدینگی و تورم و گرانی می‌شود و عملا نظارت چندانی هم بر نحوه خرج کردن آن وجود ندارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: