tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۲۹۱۲ تن در چین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند و بیش از ۳۰۰۰ نفر در جهان قربانی کروناویروس شدند.

هماپرس؛

شمار تلفات کروناویروس در جهان از ۳۰۰۰ تن فراتر رفت.

به نقل از سلام نو، شمار تلفات کروناویروس در جهان در حالی از ۳۰۰۰ تن فراتر رفت که ۴۲ مورد جدید فوتی در چین گزارش شده است.

در مجموع تاکنون ۲۹۱۲ تن در چین بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. بیش از ۹۰ درصد از مجموع مرگ و میرها در استان هوبئیِ چین، کانون شیوع کروناویروس گزارش شده است.

همچنین در سراسر جهان حدود ۹۰ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گزارش شده که در حال حاضر روند شیوع کروناویروس در خارج از مرزهای چین با سرعت بیشتری ادامه دارد. هرچند طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) بیشتر بیماران دچار علائم خفیفی هستند و نرخ مرگ و میر در میان افراد آلوده به کروناویروس بین دو تا پنج درصد است.

همچنین مواردی از مرگ و میر در کشورهای دیگر گزارش شده است. در ایتالیا که کانون شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آید، تعداد موارد آلودگی در مدت ۴۸ ساعت دو برابر شده است. تاکنون ۳۴ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ فوت کرده و ۱۶۹۴ نفر نیز به این ویروس آلوده شده‌اند.

در انگلیس نیز ۳۶ مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

روز دوشنبه در کره جنوبی نیز که بزرگترین کانون شیوع کروناویروس در خارج از مرزهای چین به حساب می‌آید ۴۷۶ فرد آلوده به کروناویروس گزارش شده که در مجموع تعداد افراد آلوده در این کشور به ۴۲۱۲ نفر رسیده است.

تاکنون ۲۶ تن در این کشور بر اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در قطر، اکوادور، لوکزامبورگ، ایرلند و اندونزی نیز موارد جدیدی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گزارش شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: