tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار حمایت از وزارت بهداشت برای مقابله با مافیای تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا شد.
هما پرس؛
به نقل از افکارنیوز، احمد توکلی رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رئیسقوه قضائیهخواستار حمایت از وزارت بهداشت برای مقابله با مافیای تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا شد.

متن این نامه به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند آیت الله رئیسی

رئیس محترم قوه قضاییه

سلام علیکم

برابر نامه وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهشورای عالی امنیت ملیکه در سایت عصر ایران منتشر گردید شبکه ای ادعا نموده که قادر است دویست میلیون قطعه ماسک را ظرف ۲۴ ساعت با عوامل و با قیمتی معین و در مکان معینی عرضه نماید.

حفظ امنیت و جان مردم در رأس وظایف حکومت است که قوه قضائیه در این امر رکن رکین است. به حمدالله پاسخ مستند و مستدل دادستان محترم کل کشور جناب آقای منتظری برای مقابله با این جنایت خیلی سریع به عرض ملت رسانده شد که جای تقدیر و تشکر است.

خطر شیوع بیماریکروناامنیت روانی را شکننده کرده به طوری که وزارتخانه های ذیربط و بخشی از ظرفیت درمانی غیردولتی را تمام قد به خدمت مردم مضطرب واداشته است و باعث مرگ تعدادی از هموطنان ما شده است.

تنها از دست دادن جمعی از عزیزان و آسیب به امنیت روانی جامعه از تبعات این بلا نیست؛ بلکه بسیاری از کسب و کارها رو به توقف می رود، تولید ضربه می خورد، سرمایه گذاری برای کوتاه مدت متوقف می گردد. اگر کالایی در مقابله با پدیده ای با این همه آثار مخرب، مصرفش ضروری باشد؛ قطعا آن کالا، کالای استراتژیک محسوب می‌گردد. تکلیف دادگاه انقلاب با اخلاگران در این بازار را نیز نامه جناب منتظری روشن ساخت!

جناب رئیسی !

دویست میلیون ماسک عددی نیست که دو سه دلال معمولی بتوانند بی پشتیبانی صاحبان قدرت کارش را سامان دهند. و از آن بسیار مهمتر، این که با کمال بی شرمی و نهایت گستاخی این جنایت را علنی کنند. چنین حوادثی که بر زحم مردم نمک می پاشد و آبروی و مشروعیت نظام را در خطر قرار می دهد.

جنابعالی طبق وظیفه قانونی و وظیفه شکرگذاری نعمت درایت و شجاعتی که خداوند به شما ارزانی داشته است باید یاری بیشتری نصیب وزارت بهداشت درمان و آموزش پرشکی بفرمایید. این کمک معطوف به کشف و تعقیب صاحب منصبان و کارگزاران مفسدی است که پشت ماجرا هستند.

شاید همان طور که درسازمان غذا و داروتوفیق مبارزه با فساد در عرصه دارو، فراهم شد، با حمایت دستگاه قضا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جناب دکتر نمکی بتواند با فساد در عرصه تجهیزات پزشکی نیز توفیق به دست آورد. دیده بان شفافیت و عدالت در کمک به این مجاهدت هم در کنار همه مجاهدان مبارزه با فساد در همه قوای کشور است.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت

نام:
ایمیل:
* نظر: