tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
پنتاگون در بیانیه‌ای جدید اذعان کرده که تعداد کسانی که از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا واقع در عراق آسیب دیده و قبلاً تعدادشان 109 نفر اعلام شده بود، به ۱۱۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

هماپرس؛

به نقل از جام نیو، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: پزشکان نظامی حرفه‌ای - از الاسد گرفته تا آلمان وآمریکا- همچنان ساعیانه به کارشان ادامه می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که توجه مورد نیاز به کارکنان نظامی ما می‌شود. از این طریق توانستیم ۷۰ درصد کسانی را که با جراحات مغزی دسته‌پنجه نرم می‌کردند برای انجام وظیفه بازگردانیم.

در ادامه آمده است: این وزارتخانه برنامه‌ها و سرویس‌هایش را با هدف گرفتن بهترین نتایج از کارکنان نظامی برنامه‌ریزی کرده است.

خبرگزاری رویترز چندی پیش به نقل از برخی منابع آگاه اعلام کرده بود که در حمله اخیر ایران به پایگاه آمریکایی ها در عراق بیش از ۱۰۰ تن از نظامیان این کشور دچار آسیب مغزی شده‌اند.

پنتاگون نیز پس از آن در بیانیه‌ای اذعان کرده بود که ۱۰۹ تن از نظامیان آمریکایی در پی این حمله دچار آسیب مغزی شده‌اند که ۷۶ نفر از آن‌ها به خدمت بازگشته‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ۱۸ دی ماه پایگاه عین الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف حمله موشکی خود قرار داد.

دولت آمریکا در ابتدا ادعا کرد در این حمله به هیچ نیروی آمریکایی آسیب نرسیده، اما دیرتر به صدمه دیدن بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهایش در این حمله اذعان کرد.

این حمله موشکی سپاه، در واکنش بهترور سپهبد قاسم سلیمانیفرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب رئیس الحشد الشعبی عراق صورت گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: