tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
ریشه اصلی مشکلات، اقتصاد دولتی و ناکارآمدی دولت است

هما پرس؛

به گزارشافکارنیوز، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبتروز دانشجو(۱۶ آذر) در دانشگاه علامه طباطبایی حاضر شد و اظهار کرد: امروز را که روز وفات حضرت معصومه(س) است به شما تسلیت می‌گویم و همچنین روز دانشجو را به شما دانش‌پژوهان تبریک می‌گویم.

اخبار سیاسی-او ادامه داد: ذهن دانشجویان همیشه با استقلال‌خواهی همراه بوده است، در این روزها وقتی بررسی می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که بخش عمده زمان من به جلسات رسمی تعلق دارد، وقتی به صحبت‌هایی که در جلسات مطرح می‌شود توجه می‌کنم، به این نتیجه می‌رسم که این حرف‌ها خیلی وقت‌ها سخت و کسل‌کننده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: نگرش مردم نسبت به وقایعی را که در جامعه رخ داده است، ازدانشجویانمی‌توان فهمید، با همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد، در برق چشم دانشجویان ما امید است و کسالتی که در جلسات رسمی وجود دارد در جمع دانشجویان نیست، معتقدم این نشاط دانشجویان از ابتدا تاکنون همیشه وجود داشته است.

قالیبافدر مورد سه ویژگی دانشجویان گفت: یکی از ویژگی‌های دانشجویان استکبارستیزی است، ما وقتی حرف از استکبارستیزی می‌زنیم باید به عمق آن توجه کنیم، معتقدم استکبارستیزی یعنی تکیه بر مردم و توان داخلی؛ استکبارستیزی یعنی ایمان داشتن به وعده‌های الهی؛ وقتی به سنت الهی ایمان داشته باشیم به وعده‌های الهی هم ایمان پیدا می‌کنیم، استکبارستیزی یعنی قوی و محکم بودن.

او افزود: شعار استکبارستیزی خیلی کاری را از پیش نمی‌برد و ملت ما هم نشان داده است که در مسئله استکبارستیزی مصمم است، اما چالش ما از جایی شروع می‌شود که باید این روحیه مردم حفظ شود، ما وقتی استکبارستیزی را مطرح می‌کنیم به این معنی نیست که باید با دنیا قطع رابطه کنیم، ما فقط با آمریکا قطع رابطه می‌کنیم و آمریکا تمام دنیا نیست.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظامتصریح کرد: مشکل جایی است که می‌گوییم هم سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ اقتصاد، اما در عمل هیچ کدام نمی‌چرخد، و توان داخلی را نادیده می‌گیریم، مسئولانی که با مردم ارتباط ندارند و مشکل نرم را نمی‌فهمند نمی‌توانند به وظایف خود عمل کنند.

قالیباف گفت: هر رو هزار میلیارد تومان به نقدینگی اضافه می‌شود که این حرف یعنی ما هر روز قدرت خرید مردم و ارزش پول ملی را کاهش می‌دهیم.

او در مورد ویژگی دوم دانشجویان یعنی عدالت‌خواهی گفت: اگر ما در حوزه عدالت به دنبال توابع فقر باشیم، دشمنان ملت هرگز با آن مخالفت ندارند، ما اگر حرفی با روحانی داریم در همین زمینه است. من بارها در تریبون‌ها عرض کردم که وظیفه ما است به دولت کمک کنیم و وظیفه دولت است که گام اول را در حل مشکلات بردارد.

عضو مجمع تشخیص گفت: دولت نه تنها ناتوان در حل مشکلات نیست بلکه در توزیع فقر هم عادلانه رفتار می‌کند که این مسئله نشآت گرفته از غربگرایی دولت است، ما هنوز نفهمیدیم که در مسئله بنزین هدف افزایش درآمد است یا کمک به محرومین، معتقدم دولت هم به صورت موضوعی اشتباه می‌کند.

قالیباف گفت: ما می‌توانیم از چند صد نفر به اندازه چند میلیون نفر مالیات بگیریم اما فقط از فلافل فروش مالیات می‌گیریم که این انصاف نیست، طبیعتاً در این شرایط کارخانه‌های ما تعطیل می‌شوند و اشتغال شکل نمی‌گیرد.

او افزود: ریشه اصلی مشکلات، اقتصاد دولتی و ناکارآمدی دولت است و ریشه فساد از همین جا شروع می‌شود. البته قوه قضائیه در حال مبارزه با فساد است که ان‌شاءاللّه ادامه پیدا خواهد کرد.

قالیباف در مورد ویژگی سوم دانشجویان یعنی کار و تلاش، گفت: در دنیا بیش از پنجاه هزار نوع شغل و کسب‌وکار جدید وجود دارد اما ما در ایران دوازده هزار شغل داریم، زیرا مدیران عقب افتادگی دارند و در رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به این مسئله اشاره کردند، بنده با تمام سختی‌هایی که وجود دارد آینده را روشن می‌بینم اما شرطش این است که کار را به جوانان بدهیم، اگر این گونه عمل کردیم مطمئن باشید در یک برنامه پنج ساله، کشور می‌تواند به یک نقطه ثبات برسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اولین گام برای اجرای گام دوم، انتخابات آتی مجلس است و بنده غریب به دو سال است که جوانان را به حضور در انتخابات آتی دعوت کرده‌ام، ما در مجلس آینده باید یک مجلس نو داشته باشیم که نسبت به گذشته متفاوت باشد و افراد نو در آن حضور پیدا کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: