tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری دریافت مجوز‌های لازم برای وصل اینترنت همراه در بخش‌های جنوبی سیستان و بلوچستان خبر داد.
هماپرس؛
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل ازمیزان، سهمیه بندی وافزایش قیمتبنزین در بامداد جمعه ۲۴ آبان ۹۸ فرصت مناسبی برای عده‌ای از افراد سودجو فراهم آورد و این افراد ضمن نفوذ به جمع مردم، مسیر مطالبات مردمی را به سمت اغتشاش و آشوب تغییر دادند.

با بالا گرفتن تنش‌ها و افزایش سازمان یافته تخریب اموال عمومی،شورای امنیتملی به منظور قطع ارتباط اغتشاگران با عوامل هدایت کننده خارجی، در تاریخ ۲۶ آبان ۹۸ اقدام به قطعاینترنتدر کشور کرد.

بعد از شناسایی اغتشاشگران و برقراری امنیت، به تدریج در شهر‌های کشور میزان دسترسی به اینترنت افزایش یافت، دسترسی به اینترنت ابتدا در شبکه ADSL از طریق تلفن‌های ثابت برقرار شد، به عبارتی روند اتصال اینترنت خانگی از تاریخ ۳۰ آبان ۹۸ به صورت تدریجی در نقاط مختلف کشور گسترش یافت، در این بازه زمانی بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ کشور در تهران و سایر شهر‌ها نیز به اینترنت متصل شدند.

از ۶ آذر در استان‌های مرکزی، قم، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر و تهران (به جز شهرستان‌های غرب استان) اینترنت همراه وصل شد.

بعد از این اتفاق قطعی اینترنت همراه فقط محدود به استان اهواز وسیستان و بلوچستانبود که با تدابیر شورای امنیت ملی، در تاریخ ۱۰ آذر ۹۸ اینترنت همراه در خوزستان وصل شد. با این احتساب اکنون اینترنت همراه فقط دراستان سیستان و بلوچستانقطع است.

در ادامه قطعی اینترنت همراه در تنهااستان کشوریعنی سیستان و بلوچستان، محمدجواد آذری جهرمی وزیرارتباطات وفناوریاطلاعات در صفحه شخصی خود پاسخ یک هموطن سیستان و بلوچستانی را این گونه داد: "پیگیر هستم، شمال استان برقرار شده در جنوب هم امیدواریم مجوز صادر شود، پیامک‌های زیادی از مردم سیستان و بلوچستان دریافت کردم"
پیگیری های خبرنگارگروه اقتصادیخبرگزاری میزاناز منابع آگاه از اتصال اینترنت در بخش های جنوبی سیستان و بلوچستان طی امروز و فردا خبر می دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: