tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۲۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای کروز 'سانی' ساعتی قبل با 220 مسافر جزیره کیش را به مقصد قشم ترک کرد.
به گزارش هماپرس ، این کشتی 9 طبقه دارای 176 متر طول و 23 متر عرض ، 130 کابین ، 417 تخت اقامتی و با یک هزار و 600 صندلی مناسب برای سفرهای کوتاه ‌مدت است که در مسیر خود از بندر چارک و بندرعباس عبور می کند.
از امکانات این کشتی کروز می توان به دارا بودن سه هزار و 500 متر مربع فضای رستورانی ، 2 سالن سینما ، کتابخانه ، اتاق مطالعه،سالن برگزاری همایش و اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت انواع غذاهای ایرانی اشاره کرد.
این کشتی قابلیت جابه جایی 350 خودرو به همراه سرنشین را داراست که برای سوار و پیاده شدن آسان مسافران علاوه بر رمپ انتهایی ، هشت درب جانبی نیز در بخش های مختلف کشتی در نظر گرفته شده است .
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با اعلام اینکه برای این سفر 220 مسافر پذیرش شده اند افزود : کابین های کشتی چهار و شش نفره است که در این سفر از ظرفیت 70 کابین استفاده می شود .
رضا سراج به ایرنا گفت : برنامه سفر، دو شب اقامت بر روی آبهای نیلگون خلیج فارس و یک روز در جزیره قشم به همراه برنامه های شاد و مفرح خواهد بود .
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش طول مدت سفر از کیش به قشم را 10 تا 12 ساعت اعلام کرد و افزود : به احتمال زیاد کشتی کروز فردا ساعت 7 صبح در بندر کاه قشم پهلو خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه کشتی دارای 417 تخت است گفت : در شرایط کنونی ظرفیت بهره برداری از 300 تخت را داریم .
سراج هدف از بکارگیری این کروز برای گردشگری دریایی را فراهم کردن سفری ایمن برای مسافران بر روی آب‌های خلیج‌فارس عنوان کرد و گفت : در سفر رفت ظرفیت را تکمیل نکردیم چرا که احتمال دادیم از قشم به مقصد کیش هم مسافر داشته باشیم .
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش هزینه سفر هر مسافر را 500 هزار تومان با پذیرایی کامل اعلام کرد و گفت : این کشتی قابلیت حمل 350 خودرو را دارد و دارای سیستم هتلینگ برای پذیرش مسافر است .
وی افزود : این کشتی با تاکید مدیرعامل منطقه آزاد کیش و همکاری شرکت توسعه بندر و فرودگاه های کیش و شرکت توسعه و سرمایه گذاری با بخش خصوصی وارد جزیره کیش شده است .
سراج در مورد برنامه سفر این کشتی اقیانوس پیما به دیگر بنادر گفت : به مقاصدی که اسکله های آنها قابلیت پهلو گیری کشتی کروز را داشته باشند سفر خواهیم کرد و برنامه هایی برای توسعه گردشگری دریایی از طریق کشتی کروز نیز داریم.
وی با بیان اینکه تمرکز ما برای حمل کالا و خدمات با این کشتی است افزود : یکی از برنامه های ما حمل کالا از بندرعباس به دبی و بالعکس ( با ظرفیت 340 کانتیر 20 تنی ) است که فرصت خوبی برای رونق اقتصادی و گردشگری خواهد بود .
به گزارش ایرنا ، کشتی اقیانوس پیمای کروز که مجهز به امکانات رفاهی و تفریحی است به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و رونق گردشگری تفریحی دریایی نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی سوم فروردین ماه امسال وارد آبهای جزیره کیش شد.
علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش اواخر سال گذشته اعلام کرده بود که با ورود این کروز سفرهای بین جزایر کیش و قشم در مرحله نخست محقق می شود و پس از آن بین سایر جزایر و در آینده نیز در مسیر دبی حرکت خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: