tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۱۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۴
رئیس هئیت اجرایی حزب اعتدال و توسعه ایران گفت: فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی دردرون یک کشور و ملت همواره باید هم‌افزا باشد.
به گزارشی هماپرس| مرتضی بانک در اولین همایش بزرگ حزب اعتدال و توسعه درآذربایجان غربی اظهار کرد: هدف اصلی همه فعالیت‌های سیاسی و نقطه عطف اقدامات تشکل‌های سیاسی رسیدن به اهداف اصلی و راهبردی کلان کشوری است و باید همه در این چارچوب با همکاری و هم‌افزایی برای رسیدن به اهداف نظام تلاش کنیم.
وی با بیان این‌که «عده ای سعی دارند با تفرقه‌انگیزی مانع از رسیدن اهداف کلان دولتی شوند» اظهار کرد: به این دشمنان اجازه نخواهیم داد به هدف خود برسند. با همت و تدبیر،با برنامه و انسجام، با درک شرایط سیاسی کشور شاهد انسجام در چارچوب‌های ساختاری تشکیلاتی بهتر از گذشته خواهیم بود.


وی با بیان این‌که «تفرقه و عدم انسجام به هیچ وجه قابل قبول نیست» افزود: کشور دارای امکانات وسیع و نیروی انسانی متخصص بوده و با هدایت‌های مقام معظم رهبری و همدلی و هم‌زبانی مسئولین می‌توان توسعه کشور را رقم زد.

رئیس هئیت اجرایی حزب توسعه و اعتدال اظهار کرد: دولت تدبیرو امید در بستر سیاسی در حوزه سیاست‌های خارجی اقدامات تاثیرگذار انجام داده است. قطعا اگر شرایط گذشته در حوزه سیاست‌های خارجی ادامه پیدا می‌کرد کشور در وضعیت بسیار بدی بسر می‌برد.
وی با بیان این‌که «در گذشته هیچ حرکت سیاسی در روابط دوجانبه وجود نداشت» ادامه داد: امروز کشور از نظر روابط دوجانبه به سطحی از موقعیت سیاسی رسیده که امکان پاسخگویی به سفر مقامات خارجی نیست و تقاضای همکاری سیاسی بسیاری از کشورهای خارجی بوجود آمده است. انزوای سیاسی در روابط بین الملل باعث عقب رفت و ضعف کشور شده و باعث فرار مغزها می‌شود.
وی با بیان این‌که «راهبردهای هسته‌ای را رها نخواهیم کرد» گفت: پژوهش، علم، تحقیق باید هر روز گسترده شود و دست‌آوردهای فنی و تخصصی دراین حوزه را تکمیل سازیم.

بانک با اشاره به این‌که «برخی در مقابل جریان برجام ایستاده‌اند» اظهار کرد: امروز اوضاع کشور تغییر کرده اما عده‌ای سعی دارند با سنگ‌اندازی وضعیت کشور را به شرایط قبل از سال 92 برگردانند؛ لذا اگر به دنبال منافع و امنیت کشورند درمقابل جریان برجام انتقادهای خود را مطرح کنند و مسیر نشان دهند. متاسفانه برخی عناصر داخلی ناآگاهانه درمسیر دشمنان قدم برمی‌دارند و منافع کشور را به خطر می‌اندازند؛ لذا آن‌ها را به تدبر بیشتر، به کنار گذاشتن مسایل حزبی افراطی و به خرد جمعی فرا می‌خوانیم. علاوه بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های گذشته باید در راستای ظرفیت‌سازی جدید در کشور اقدام شود.
به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که «نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید نسبت به رفع مشکلات جامعه اقدام کنند» افزود: باید در انتخاب نمایندگان مجلس بسیار دقت کرد تا افراد متخصص و کارآمد برای رفع مشکلات جامعه وارد صحن مجلس شوند.
وی با اشاره به این‌که «حرکت به سوی آموزش و توانمندسازی در حزب اعتدال و توسعه جزو ضروریات است» اظهار کرد: داشتن شوراهای اجرایی در استان و شهرستان‌ها برای اطلاع‌رسانی و مبادله بیشتر برای توانمندسازی فعالان سیاسی امری بسیار ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر: